Umów wizytę telefonicznie

Bezpieczna zima z enel-sport

Autor: Redakcja enel-sport
Data publikacji: 09.12.2019

Mistrz świata w skokach narciarskich Dawid Kubacki i pierwszy człowiek, który zjechał na nartach z K2 i Broad Peak Andrzej Bargiel zostali ambasadorami akcji „Bezpieczna zima z enel-sport”. Razem z fizjoterapeutami Centrum Ortopedii i Rehabilitacji sportowcy podpowiedzą, jak dobrze przygotować się do sezonu zimowego, a tym samym zminimalizować ryzyko doznania kontuzji na stoku.

– Powinniśmy przygotować się do sezonu zimowego. Nie może być tak, że nagle obudzimy się dzień przed wyjazdem na narty i za chwilę wpadniemy na stok. Dobre przygotowanie, a następnie rozgrzewka przeprowadzona tuż przed rozpoczęciem aktywności fizycznej są kluczowe, by zminimalizować ryzyko doznania urazu i cieszyć się z zimowego szaleństwa – tłumaczy Andrzej Bargiel. Skialpinista, biegacz górski, himalaista i ratownik TOPR, szerszej publiczności znany jako pierwszy człowiek, który zjechał na nartach z wierzchołków K2 i Broad Peak.

– Do tematu trzeba podejść z głową, być świadomym własnych możliwości i na tej podstawie dobierać wysiłek. Jeśli wyjdziemy na stok z marszu, pewnie przez chwilę będzie fajnie. Ale przez kilka następnych dni będziemy się czuli bardzo źle. Dlatego mając w planach zimowe aktywności, musimy się do nich przygotować. To nie będzie nas kosztowało wiele czasu, a gwarantuję, że oszczędzi sporo naszego zdrowia – podkreśla Dawid Kubacki  aktualny mistrz świata w skokach narciarskich.

W kampanii „Bezpieczna zima” nie mogło też oczywiście zabraknąć fizjoterapeutów i trenerów enel-sport. Nasi specjaliści pokażą, jak powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka, w jaki sposób zminimalizować ryzyko doznania urazu oraz jak radzić sobie z podstawowymi kontuzjami.

To właśnie enel-sport jest najlepszym miejscem do odpowiedniego przygotowania się do sezonu zimowego.

– Wychodzimy z założenia, że zrobienie czegokolwiek pozytywnego przyniesie efekt, a suma tych pozytywów przełoży się na konkretny wynik. Nawet jeśli będą to trzy spotkania z naszym trenerem bądź fizjoterapeutą, to będziemy lepiej przygotowani do czekającego nas wysiłku. Specjalista enel-sport zaordynuje podstawowe ćwiczenia, nada kierunek działania i zapewniam, że podążanie tym kierunkiem przez piętnaście-dwadzieścia minut dziennie przełoży się na dużo lepsze samopoczucie na stoku. Będziemy lepiej przygotowani, bardziej sprawni i mobilni, co da nam większą pewność siebie na nartach czy desce. A to wszystko zmniejsza prawdopodobieństwo doznania urazu – zapewnia dr Remigiusz Rzepka, zastępca kierownika medycznego enel-sport do spraw rehabilitacji.

Dlatego nie zwlekajcie! Jeśli planujecie zimowy wyjazd na narty bądź snowboard, skonsultujcie się ze specjalistami enel-sport, którzy sprawią, że tegoroczna aktywność na stoku będzie dla Was niezapomniana.

 

Zobacz poprzednie odcinki:

ODCINEK 2
ODCINEK 3