Umów wizytę telefonicznie

Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem, diagnozowaniem i profilaktyką chorób skóry, włosów i paznokci. Rolą dermatologa jest ocena, czy ewentualne zmiany są wadami samej skóry, włosów lub paznokci, czy też objawem innych chorób wewnętrznych, jak np. alergia, choroby zakaźne, a nawet nowotwory.

Dermatolog zajmuje się przede wszystkim dolegliwościami skórnymi, takimi jak: atopowe zapalenie skóry, łupież, łuszczyca, oparzenia bądź odmrożenia czy trądzik. Nieobce są mu także choroby zakaźne skóry: brodawki, grzybica czy świerzb, a także łysienie i pogarszanie się stanu włosów bądź paznokci. W ramach enel-sport zapewniamy profesjonalną opiekę dermatologiczną w Łodzi.

Dermatologia

– kiedy zgłosić się do lekarza?

 

Wizytę u dermatologa zaleca się Pacjentowi, który zaobserwuje u siebie zmiany skórne, w szczególności:

  • krostki, pęcherze, pryszcze, zaskórniki
  • pogorszenie stanu skóry (nadmierne przesuszenie)
  • nadmierne łuszczenie się naskórka
  • nadmierny łojotok
  • świąd skóry
  • nowe znamiona lub brodawki.

Konsultacje dermatologiczne są także zalecane w przypadku pojawienia się łupieżu, szybkiego przetłuszczania się włosów, lub nadmiernego ich wypadania, a także w sytuacji pogorszenia się stanu paznokci lub zmianie ich wyglądu.

Na regularne wizyty u dermatologa powinni się zgłaszać Pacjenci cierpiący na przewlekłe choroby skóry oraz Pacjenci posiadający znamiona. Regularność jest w tym przypadku niezbędna, gdyż niektóre z nich mogą przekształcić się w nowotwory.

Dermatologia

jak przebiega wizyta?

W trakcie pierwszej wizyty lekarz dermatolog zbierze szczegółowy wywiad dotyczący problemu Pacjenta. Następnie obejrzy zmiany na skórze, błony śluzowe, włosy lub paznokcie.

Kolejnym etapem wizyty będzie badanie dermatoskopem – urządzeniem, które powiększa, a następnie doświetla znamiona i wykwity skórne. W ten sposób dermatolog może się im lepiej przyjrzeć.

W razie potrzeby, lekarz dermatolog może skierować Pacjenta na dodatkowe testy krwi lub badania bakteriologiczne.

Nasi lekarze

DermatologiaDermatologia dziecięca