Umów wizytę telefonicznie

Trening uzupełniający dla każdego sportowca

Autor: Redakcja enel-sport
Data publikacji: 10.05.2021

Trening uzupełniający powinien być bardzo ważnym elementem pracy każdego sportowca – wpływa bowiem na ogólny rozwój organizmu, przyczyniając się tym samym do poprawy wyników w konkretnej dyscyplinie sportowej. Wie o tym doskonale Marcin Lewandowski, który swego czasu…uczęszczał na lekcje tańca.

– Trening uzupełniający to zajęcia, które pozwalają poprawić nasze mankamenty – mówi wprost Maciej Treutz-Kuszyński, fizjoterapeuta enel-sport – na początek wykonujemy badanie funkcjonalne: określamy mocne i słabe strony zawodnika, sprawdzamy mobilność poszczególnych stawów czy moc kończyn. Dzięki temu poznajemy elementy, nad którymi trzeba mocniej pracować – zaznacza Treutz-Kuszyński.

– Od początku swojej przygody ze sportem uczęszczałem na wiele zajęć uzupełniających – przyznaje Marcin Lewandowski, ambasador „Poradnika Pozytywnego Biegacza enel-sport” – Brat wysyłał mnie na treningi gimnastyczne czy lekcje tańca ze starszymi Paniami. Chodziło o wszechstronny rozwój, w tym konkretnym przypadku o koordynację – opowiada jeden z najlepszych polskich lekkoatletów, przygotowujący się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

– Gdy poznamy słabsze i silniejsze strony naszego podopiecznego, wybieramy konkretne korekcje, które możemy wdrożyć w jego trening. W ten sposób pracujemy nad poprawą jego wyników sportowych – kończy Maciej Treutz-Kuszyński z enel-sport.