Umów wizytę telefonicznie

Skoczkinie narciarskie w enel-sport

Autor: Redakcja enel-sport
Data publikacji: 26.01.2021

Drugi w historii awans do finału konkursu drużynowego oraz indywidualne punkty Kingi Rajdy – za reprezentacją Polski w skokach narciarskich kobiet bardzo udany weekend w Pucharze Świata. Biało-czerwone w ramach przygotowań do sezonu skorzystały z konsultacji w enel-sport.

Najlepsze polskie skoczkinie narciarskie przyjechały do enel-sport Łazienkowska na ocenę funkcjonalną. W ten sposób sztab trenerski, prowadzony przez Łukasza Kruczka, chciał ocenić rezerwy swoich podopiecznych w zakresie przygotowania motorycznego.

Kilkugodzinne badania przeprowadzili Remigiusz Rzepka i Maciej Treutz-Kuszyński.

– Przeprowadziliśmy ocenę funkcjonalną FMS, Y-Balance test, a następnie także elementy oceny siły i mocy zawodniczek. Uzyskane dane zebraliśmy w jedną całość, by wskazać najsłabsze obszary w zakresie przygotowania motorycznego, tak by zawodniczki miały nad czym pracować w formie treningu uzupełniającego lub korekcyjnego – tłumaczył dr n. med. Remigiusz Rzepka, trener przygotowania motorycznego i fizjoterapeuta enel-sport.

Trening motoryczny ma na celu poprawę zdrowia, kondycji oraz formy sportowej. Stanowi podstawę bezpiecznego treningu w poszczególnych dyscyplinach sportowych i pomaga w osiąganiu lepszych wyników.

Nasza oferta obejmuje:

  • ocenę funkcjonalną i motoryczną
  • profesjonalne przygotowanie motoryczne
  • trening funkcjonalny
  • profilaktykę przeciwurazową

Trening motoryczny jest niezbędny w każdej dyscyplinie sportowej, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania zawodnika.