Umów wizytę telefonicznie

Sezon zimowy – przygotuj się do niego z Enel-Sport

Autor: Redakcja enel-sport
Data publikacji: 29.12.2016

Odpowiednie przygotowanie do sezonu zimowego gwarantuje nie tylko obniżenie ryzyka urazów, ale także umożliwia szybszy powrót do zdrowia i pełni sił po kontuzjach.

Osoby, które kiedykolwiek uprawiały sporty zimowe, na pewno kojarzą ból w nogach, który pojawia się pod koniec dnia. Inną sytuacją, w której odczuwamy pieczenie lub palenie w udach, jest jazda po trudnym i wymagającym stoku, kiedy nogi muszą bardzo mocno pracować. Z każdą chwilą coraz trudniej nam zapanować nad ruchem, a narty nie prowadzą się tak łatwo, jak wcześniej. To dość niebezpieczna sytuacja, podczas której możemy popełnić błąd techniczny, a w konsekwencji upaść i z bólem zakończyć nasz sezon zimowy.

Sezon zimowy – jak się przygotować?

Bez względu na to, czy czeka nas sezon snowboardowy, czy narciarski, przygotowania należy zaplanować na kilka tygodni przed wyjazdem. Wielu doświadczonych instruktorów narciarskich oraz fizjoterapeutów sugeruje, że powinno to być minimum dwa miesiące przed feriami. Dzięki temu można rozpocząć ćwiczenia z mniejszą intensywnością i stopniowo ją zwiększać. Może się wydawać dziwne, że potrzeba na to aż tyle czasu, ale należy pamiętać, że prawidłowe przygotowanie do sezonu zimowego na pewno jest korzystne dla naszego organizmu. Dla narciarzy i snowboardzistów amatorów jest to szczególnie ważne, gdyż niestety, nie da się nadrobić zaległości w kilka dni.

W Enel-Sport prowadzimy zajęcia grupowe, które mają na celu przygotowanie miłośników białego szaleństwa do sezonu zimowego – narciarskiego i snowboardowego. Głównym założeniem jest aspekt fizjoterapeutyczny, czyli zapobieganie kontuzjom poprzez wzmacnianie mięśni, naukę prawidłowego rozciągania, a także rozgrzewkę. Jest ona bardzo ważnym elementem, o którym bardzo często narciarze zapominają przed wejściem na stok. Zajęcia są podzielone na 3 części ze względu na aspekty, na które w narciarstwie musimy zwracać największą uwagę:

  1. siła (ćwiczenia wzmacniające kończyny dolne) i wytrzymałość,
  2. koordynacja,
  3. równowaga.

Tak wygląda część rozgrzewki prowadzonej w ramach programu Skok na stok.

Informacje:

  • treningi grupowe – maksymalnie 6 osób w grupie,
  • czas trwania zajęć: 60 minut,
  • po zajęciach możliwość przeprowadzenia samodzielnego treningu cardio,
  • daty treningów: sobota (pierwszy trening 26.11), pierwsza grupa zaczyna o 9:00.

Zapisy pod numerem 22 161 16 16 lub mailowo na adres kontakt@enelsport.pl

Cennik:

  • 95 zł za jednorazowy trening,
  • 350 zł w przypadku wykupienia 4 treningów w pakiecie.