Umów wizytę telefonicznie

Regeneracja po rekordowym starcie

Autor: Redakcja enel-sport
Data publikacji: 17.03.2021

Regeneracja to kolejna z kluczowych składowych treningu zawodowego sportowca, przekładająca się na osiąganie jeszcze lepszych wyników. Wie o tym doskonale Marcin Lewandowski, który dzień po pobiciu halowego rekordu Polski w biegu na dystansie 1500 metrów, przechodził w enel-sport w Warszawie serię zabiegów odnowy biologicznej.

17 lutego 2021 roku Marcin Lewandowski ustanowił w Toruniu nowy rekord Polski w biegu na 1500 metrów w hali. Biorąc pod uwagę przygotowania do kolejnych imprez: halowych mistrzostw Europy, a przede wszystkim letnich Igrzysk Olimpijskich, jeden z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów już następnego dnia pojawił się w enel-sport, by przejść serię zabiegów odnowy biologicznej.

– Zawsze powtarzam wszystkim amatorom biegania, że z pomocy fizjoterapeuty nie korzysta się gdy coś Cię boli, ale po to, aby nie zaczęło boleć – podkreślał w trakcie zabiegów w naszym oddziale przy Łazienkowskiej w Warszawie.

– Regeneracja powinna być nieodłącznym elementem treningu sportowca. Dzięki odnowie biologicznej nasz organizm zwiększą możliwości treningowe, a zarazem lepiej się regeneruje – co pozwala przeciwdziałać kontuzjom i mikrourazom – tłumaczy Bartosz Sieradzki, fizjoterapeuta enel-sport.

W ofercie enel-sport znajduje się seria kompleksowych zabiegów z zakresu odnowy biologicznej, przygotowana z myślą zarówno o zawodowych sportowcach, jak i amatorach.

– Stosujemy na przykład zabieg Game Ready, polegający na chłodzeniu i kompresji tkanek. Do tego pole magnetyczne wysokiej częstotliwości z programem relaksacji mięśni, który obniża napięcie mięśniowe – wylicza Bartosz Sieradzki.

– Regeneracja to podstawa w moim działaniu, dziś miałem okazję doświadczyć jej w nowoczesnym stylu. Takie urządzenia to bardzo fajna sprawa, jeszcze długo po zabiegach czułem w nogach delikatne mrowienie – zachwalał Marcin Lewandowski.

Zabiegi w enel-sport przyniosły spodziewany efekt – dwa tygodnie później reprezentant Polski zdobył srebrny medal halowych mistrzostw Europy na dystansie 1500 metrów. Od połowy marca skupia się już na przygotowaniach do letnich Igrzysk Olimpijskich, które na przełomie lipca i sierpnia odbędą się w Tokio.