Umów wizytę telefonicznie

Paweł Bamber i Adam Kurek w zespole fizjoterapeutów reprezentacji Polski w piłce nożnej

Autor: Redakcja enel-sport
Data publikacji: 20.08.2018

23 lipca 2018 r. nowo powołany trener reprezentacji Polski w piłce nożnej Jerzy Brzęczek ogłosił sztab szkoleniowo-medyczny, z którym będzie współpracował. Wśród nowo powołanych osób znaleźli się Adam Kurek i Paweł Bamber – fizjoterapeuci Enel-Sport.

W pionie medycznym Brzęczek nie dokonywał zbyt wielkiej rewolucji. Lekarzem został pracujący w kadrze Adama Nawałki dr n. med. Jacek Jaroszewski – kierownik medyczny ENEL-SPORT, a w zespole fizjoterapeutów miejsce Pawła Ptaka i Bartłomieja Spałka zajęli Paweł Bamber i Adam Kurek, pracujący na co dzień w ENEL-SPORT przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie.

Dla Adama Kurka, mimo dużego doświadczenia z zawodowymi sportowcami, będzie to nowy rozdział. Praca w reprezentacji niesie ze sobą nowe cele i wyzwania. –

Współtworzenie sztabu medycznego reprezentacji Polski w piłce nożnej jest ogromnym wyróżnieniem, a zarazem sporym wyzwaniem. Praca z zawodnikami na tak wysokim poziomie jest dla mnie bardzo satysfakcjonująca. W naszej praktyce zajmujemy się sportowcami uprawiającymi wiele dyscyplin sportowych, takich jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka czy sporty walki. Jako fizjoterapeuta reprezentacji Polski w piłce nożnej chciałbym w jak największym stopniu wykorzystać swoje umiejętności i doświadczenie. Sam jako osoba aktywna fizycznie wiem, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie układu mięśniowo-szkieletowego do wysiłku fizycznego. Przede wszystkim chodzi o zapobieganie kontuzjom, które mogą wykluczyć zawodników z gry na wiele miesięcy, dlatego tak ważna jest opieka lekarza i fizjoterapeuty, w tym odnowa biologiczna – powiedział.

Paweł Bamber i Adam Kurek w zespole fizjoterapeutów reprezentacji Polski w piłce nożnej