Umów wizytę telefonicznie

Partner medyczny polskiej koszykówki gratuluje awansu do ćwierćfinału MŚ

Autor: Redakcja enel-sport
Data publikacji: 06.09.2019

Kolejne zwycięstwo polskich koszykarzy na mistrzostwach świata w Chinach. W meczu drugiej rundy turnieju biało-czerwoni pokonali Rosję 79:74 i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. Gratulujemy!

Spotkanie od początku nie układało się po myśli Polaków. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu słabsza, mimo rzutu za trzy punkty Mateusza Ponitki niemal równo z końcową syreną, przegrywaliśmy 34:40. Po przerwie podopieczni Mike’a Taylora wyszli na parkiet odmienieni i w efekcie odrobili straty, a w czwartej kwarcie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Dla Polaków był to czwarty mecz na mistrzostwach świata i czwarte zwycięstwo. W niedzielę zmierzą się jeszcze z Argentyną, ale bez względu na wynik tego meczu – i tak zagrają w ćwierćfinale.

enel-sport jest partnerem medycznym polskiej koszykówki. Razem z kadrą w Chinach przebywa dr Marcin Błoński. Naszemu ortopedzie życzymy jak najmniej pracy, a za jego pośrednictwem przesyłamy serdeczne gratulacja dla całej drużyny!