Umów wizytę telefonicznie

Lewandowski z kolejnym rekordem Polski

Autor: Redakcja enel-sport
Data publikacji: 18.02.2021

3:35:71 to nowy rekord Polski w halowym biegu na 1500 metrów. W środowy wieczór w Toruniu taki wynik uzyskał Marcin Lewandowski. Jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów przed sezonem podjął współpracę z enel-sport.

Lewandowski szykuje się do startu na swoich czwartych Igrzyskach Olimpijskich w karierze. Po zdobyciu brązowego medalu mistrzostw świata w Dausze (2019 rok) znajduje się w gronie kandydatów do walki o podium – i potwierdził to w trakcie sezonu halowego. Uzyskany w środę w Toruniu wynik 3:35:71 to nowy halowy rekord Polski na dystansie 1500 metrów. 34-latek jest też aktualnym rekordzistą kraju na tym dystansie na otwartym stadionie, a poza tym dzierży jeszcze miano najszybszego Polaka na pięciu innych dystansach.

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu Marcin Lewandowski podjął współpracę z enel-sport – w zeszłym miesiącu przechodził ocenę funkcjonalną i ocenę mocy kończyn dolnych pod okiem dr. n med. Remigiusza Rzepki.

 

 

– To oferta skierowana zarówno do zawodowców, jak i do amatorów, którzy chcą poprawić swoje wyniki biegowe. W ten sposób zawodnik poznaje słabsze obszary, które może wzmacniać za sprawą treningu korekcyjnego – tłumaczy Rzepka, zastępca dyrektora medycznego ds. rehabilitacji w enel-sport.

Wspólnie z Marcinem Lewandowskim fizjoterapeuci enel-sport przygotowują też „Poradnik Pozytywnego Biegacza” – serię materiałów wideo, w której rekordzista Polski dzieli się swoimi doświadczeniami z treningów i startów.

Poszczególne odcinki znajdziecie w sekcji porady medyczne.

Fot. Paweł Skraba