Umów wizytę telefonicznie

Prof. dr hab. n. med.
Tomasz Mandat

Jest związany z neurochirurgią od 1993 r., kiedy rozpoczął studia indywidualne w Klinice Neurochirurgii Akademii Medycznej w Łodzi.
Dyskopatia lędźwiowaDyskopatia szyjnaEndoskopowa operacja kręgosłupaNeurochirurgia
enel-med Warszawa Szpital Centrumenel-sport Warszawa Łazienkowska

Specjalizuję się w leczeniu neurologicznym chorób takich jak choroba Parkinsona, dystonia, drżenia, bóle pochodzenia ośrodkowego i obwodowego oraz neuralgia trójdzielna i językowo-gardłowa.

Zajmuję się leczeniem guzów pierwotnych i przerzutowych mózgu i rdzenia kręgowego, w tym oponiaków, glejaków wielopostaciowych, gwiaździaków, skąpodrzewiaków czy wyściółczaków. Jestem również specjalistą w leczeniu dyskopatii z wykorzystaniem metody mikrochirurgicznej i endoskopowej oraz chirurgii kręgosłupa.

Jestem związany z neurochirurgią od 1993 roku, kiedy rozpocząłem indywidualne studia w Klinice Neurochirurgii Akademii Medycznej w Łodzi. Podczas specjalizacji z zakresu neurochirurgii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie brałem udział w licznych szkoleniach zawodowych m.in. w Polsce, Niemczech, Danii, Stanach Zjednoczonych, Luksemburgu, Turcji czy Grecji. Po uzyskaniu tytułu neurochirurga odbyłem roczne stypendium na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, a także roczny staż naukowo-kliniczny na Uniwersytecie Paris-Est Créteil w Paryżu.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w Warszawie w Klinice Neurochirurgii Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Wojskowym Instytucie Medycznym oraz Centrum Onkologii. Aktualnie sprawuję funkcję Kierownika Kliniki Nowotworów Układu Nerwowego w Narodowym Instytucie Onkologii – PIB im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Po ukończeniu czteroletniego cyklu kursów organizowanego przez Europejskie Towarzystwo Neurochirurgów (EANS) uzyskałem tytuł FEBNS. Ukończyłem również cykl kursów Europejskiego i Światowego Towarzystwa Neurochirurgii Stereotaktycznej i Czynnościowej (WSSFN, ESSFN).

Przyjmuję pacjentów w języku:

  • polski
  • angielski
  • francuski

 

Rozprawa doktorska (2002) pt. „Endoskopowa ventrikulostomia komory trzeciej w leczeniu różnych postaci wodogłowia u dzieci”, 2002. 

Rozprawa habilitacyjna pt. „Neuromodulacja w leczeniu neuropatycznych zespołów bólowych i chorób pozapiramidowych z wykorzystaniem stymulatorów struktur głębokich mózgu, stymulatorów kory ruchowej mózgu oraz stymulatorów rdzenia kręgowego”, 2011. 

Certyfikaty: 

  • Neurogenetic disorders training program, Instytut Psychiatrii i Neurologii, Warszawa.
  • Neurogenetic diseases training program, Instytut Psychiatrii i Neurologii, Warszawa.
  • EANS – BIS training program, Instytut Psychiatrii i Neurologii, Warszawa.
  • Training stay at Department of neurosurgery, Aalborg, Denmark
  • EANS training program ( European Association of Neurosurgical Societies – Prague, Bonn, Thesssaloniki, Lyxembourg.
  • Stereotactic training program, Freiburg, Heidelberg, Germany.
  • Neurological training program, Movement Disorder Centre at University of British Columbia, Vancouver, Canada.
  • ESSFN i WSSFN,
  • Surgical Leadership Program, Harvard Medical School.