Umów wizytę telefonicznie

Nowość – endoskopowa operacja kręgosłupa

Autor: Redakcja enel-sport
Data publikacji: 03.02.2021

Ból kręgosłupa to jeden z najpowszechniejszych problemów zdrowotnych XXI wieku. Ze względu na siedzący tryb życia, na kłopoty z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa jest narażonych coraz więcej osób.

O ile z bólami przeciążeniowymi można poradzić sobie dzięki rehabilitacji, o tyle uszkodzenia dolnej partii kręgosłupa wymagają leczenia operacyjnego. W Szpitalu Centrum enel-med przeprowadzamy je w najnowocześniejszy możliwy sposób, czyli za pomocą endoskopu.

Endoskopowa discektomia kręgosłupa to zabieg polegający na usunięciu przepukliny, uciskającej odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Innowacyjny, małoinwazyjny zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, w ramach chirurgii jednego dnia. Neurochirurg dostaje się do kręgosłupa przy użyciu endoskopu, a na skórze pozostawia ślad nacięcia o średnicy kilku milimetrów. Zastosowanie tej metody pozwala na dokładne usunięcie źródła ucisku na nerw i wyeliminowanie przyczyny bólu. Pacjent odczuwa poprawę od razu po wykonaniu zabiegu, dzięki czemu zdecydowanie szybciej może wrócić do pełnej aktywności.

 

 

Dowiedz się więcej tutaj, umów konsultację neurochirurgiczną w enel-sport – 22 161 16 16.