Umów wizytę telefonicznie

dr hab. n. med.
Paweł Skowronek

Chirurgia kończyna dolnaChirurgia ortopedycznaChirurgia rękiEndoprotezoplastyka stawu biodrowegoOrtopediaOrtopedia - staw biodrowyOrtopedia - staw kolanowyOrtopedia sportowa
enel-sport Warszawa Łazienkowska

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, mazowiecki wojewódzki konsultant ds. ortopedii i traumatologii. Specjalizuje się w protezoplastyce stawów, przede wszystkim w miniinwazyjnych technikach protezoplastyk MIS DAA oraz zabiegach rewizyjnych protez stawów biodrowych i kolanowych.

Jest prekursorem i trenerem technik MIS DAA w alloplastyce miniinwazyjnej  stawów biodrowych w Polsce. Obecne doświadczenie to już ponad 10 000 zabiegów z użyciem technik MIS DAA. Od 2007 r. pełni rolę nauczyciela i trenera kolejnych pokoleń chirurgów ortopedów w technikach miniinwazyjnych. Prawdopodobnie obecnie najbardziej doświadczony w technikach MIS Chirurg Ortopeda w Polsce, ale również w Europie.

Jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację w Klinice Ortopedii i Traumatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ukończył egzaminami z wyróżnieniem. W 2012 r. obronił pracę doktorską z zakresu zwichnięć protez stawu biodrowego. Następna obrona pracy dyplomowej na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania o tematyce „Zarządzania w Służbie Zdrowia w dobie przekształceń własnościowych” miała miejsce w 2014 r. W 2018 r. ukończył studia MBA w ramach SGH – WUM w zarządzaniu ochroną Zdrowia. W 2021 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych w tematyce leczenia, protezoplastyk i rewizji stawu biodrowego.

Jest wykładowcą na wydziałach: lekarskim, medycznym, rehabilitacyjnym, English division. Autor i współautor prac o tematyce ortopedycznej i radiologicznej. Od 2009 r. międzynarodowy i krajowy trener-szkoleniowiec technik miniinwazyjnych stawów biodrowych. Obecnie ma największe doświadczenie w powyższych szkoleniach, kształceniu lekarzy w zabiegach MIS w kraju. Prowadzi stałe, cykliczne szkolenia w Polsce oraz Europie środkowo – zachodniej. Ponad 400 szkoleń typu chirurg-chirurg dla lekarzy z Polski, Europy, Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej i Południowej.

Doświadczenie zawodowe:

  • Od 2020 roku wykładowca SGH – WUM w ramach studiów MBA w ochronie zdrowia.
  • Od 2017 r. Kierownik Kliniki Ortopedii Miniinwazyjnej i Rehabilitacji w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
  • Od 2016 r. Dyrektor Medyczny w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim.
  • Od 2014 r. Kierownik dydaktyczny Kliniki Ortopedyczno–Urazowej WSZZ Kielce UJK.
  • W 2013 r. rozpoczęcie współpracy z Warszawskim Centrum Onkologii w nowatorskich biotechnikach z wykorzystaniem komórek macierzystych w zmianach zwyrodnieniowych stawów oraz zmianach pourazowych.
  • Od 2005 r. liczne krajowe i międzynarodowe wystąpienia (Niemcy, Hiszpania, Chiny, Wietnam, Włochy) w tematyce protezoplastyk stawów oraz dostępów miniinwazyjnych MIS. Uczestniczył w wielu międzynarodowych kongresach ortopedycznych oraz jest członkiem wysokospecjalistycznych towarzystw i paneli ortopedycznych z zakresu stawów biodrowych i kolanowych, m.in. Hip socjety.
  • W latach 1998-2012 asystent i starszy asystent w oddziałach Protezoplastyk Stawu Biodrowego i Kolanowego, Traumatologii.

Osiągnięcia i wyróżnienia:

  • Jako jedyny wykładowca z Europy Środkowej i jeden z 3 prelegentów z Europy został zaproszony do przedstawienia wykładów w tematyce technik MIS stawów biodrowych i robotyce ortopedycznej na największym Kongresie Ortopedycznym Świata – Chiny -Xi`ian COA 2023.
  • Nagroda Lekarza roku w Kielcach oraz w województwie Świętokrzyskim w 2015 r., jak również Nagroda „Ortopeda roku” w województwie świętokrzyskim.
  • Nagroda Lekarza roku w Kielcach w 2014 r.