Umów wizytę telefonicznie

dr hab. n. med.
Katarzyna Dobruch-Sobczak

Choroby wewnętrzne
Choroby wewnętrzneMammografia MRRadiologiaUltrasonografiaUSG Piersi
enel-sport Warszawa Łazienkowska

Nazywam się Katarzyna Dobruch-Sobczak i jestem specjalistką chorób wewnętrznych, pracującą z Pacjentkami enel-sport Łazienkowska, przy ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie.

Jestem adiunktem oraz kierownikiem Pracowni Ultrasonografii w Zakładzie Radiologii II w Narodowych Instytucie Onkologii w Warszawie. Pracę doktorską dotyczącą pionierskich badań nad przydatnością sonoelastografii pt: „Przydatność sonoelastografii w diagnostyce litych zmian ogniskowych w piersiach” obroniłam w 2012 roku z wyróżnieniem.

W działalności naukowej, współpracuje z Zakładem Ultradźwięków Polskiej Akademii Nauk, gdzie obecnie prowadzę badania naukowe dotyczące ilościowej oceny guzów piersi oraz monitorowania skuteczności leczenia za pomocą chemioterapii u pacjentek z rakiem piersi.

Jestem także  wykładowcą na kursach specjalizacyjnych z chorób wewnętrznych oraz radiologii i diagnostyki obrazowej prowadzonych przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie oraz konsultantem i wykładowcą Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii (RSU). Jestem autorką i współautorką licznych publikacji naukowych i wytycznych opublikowanych w czasopismach polsko oraz anglojęzycznych. W tym roku wydałam książkę poświęconą diagnostyce ultrasonograficznej chorób piersi.

Jestem członkiem polskich oraz europejskich towarzystw radiologicznych (PLTR, PTU, EFSUMB, ESR oraz EUSOBI).

Ultrasonografia jest moją pasją od ponad 25lat. Będąc specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz radiologii i diagnostyki obrazowej,  szczególnie interesuję się diagnostyką onkologiczną u pacjentów z chorobami  piersi, tarczycy oraz jamy brzusznej.

W przypadku pacjentek z chorobami piersi,  w sposób kompleksowy, wykonując badania  USG (ultrasonograficzne), łączę ich wynik z analizą badania mammograficznego (MMG) oraz Rezonansu Magnetycznego (RM). W przypadku wykrycia patologii o podwyższonym ryzyku  w chorobach piersi oraz tarczycy wykonuje zabiegi biopsyjne: biopsje cienko oraz gruboigłowe pod kontrolą USG.

Przyjmuję pacjentki w języku polskim i angielskim.