Umów wizytę telefonicznie

Nowa placówka ENEL-SPORT dla dzieci i młodzieży

Autor: Redakcja enel-sport
Data publikacji: 21.04.2016

Po udanym starcie w listopadzie 2015 r. Kliniki Ortopedyczno-Rehabilitacyjnej ENEL-SPORT, w kwietniu centrum ENEL-MED S.A. otworzyło drugą placówkę, na ul. Myśliwieckiej 4A w Warszawie. Znajdą się w niej trzy nowe części: medyczna dedykowana dzieciom i młodzieży, Centrum Odnowy Biologicznej oraz Centrum Treningu Personalnego.

Sport dla dziecka jest bardzo ważny

– Świadomi rodzice wiedzą, jak ważny dla ich dzieci jest ruch, i zachęcają je do aktywności. Jednocześnie, dbając o ich zdrowie, pragną, by były pod najlepszą opieką specjalistów. Nasza nowa klinika zapewnia orzecznictwo sportowe, treningi motoryczne, fizjoterapię, korekcję wad postawy, psychologię sportową, doradztwo w obszarze ortopedii dziecięcej, dietetyki oraz konsultacje w zakresie innych specjalności m.in. kardiologii czy laryngologii dziecięcej. Otwarcie drugiej kliniki ENEL-SPORT dedykowanej dzieciom to jedno z naszych ważniejszych osiągnięć, gdyż od tego momentu możemy pomagać całym rodzinom w bezpiecznym uprawianiu sportu – wyjaśnia Jacek Rozwadowski, wiceprezes Centrum Medycznego ENEL-MED S.A. – W odpowiedzi na rosnącą potrzebę zarówno starszych, jak i młodszych miłośników sportu ENEL-SPORT rozszerza swoją działalność. Już niedługo nowe oddziały powstaną w kolejnych miastach w Polsce – dodaje.

W trosce o zdrowie juniorów

Prof. dr hab. Jarosław Czubak, kierownik medyczny nowej placówki ENEL-SPORT oraz ekspert w dziedzinie ortopedii dziecięcej, tak opisuje potrzebę propagowania sportu i odpowiedniej profilaktyki wśród najmłodszych:

– Dzięki mojej praktyce lekarskiej widzę gwałtowną zmianę stylu życia polskich dzieci. Dwie dekady temu wszystkie były aktywne fizycznie – po szkole biegały na podwórku czy grały w piłkę. Teraz juniorów można podzielić na dwie grupy: pierwsi spędzają głównie czas przy komputerze, co niestety w 80 proc. przypadków powoduje wady postawy, zaś drudzy uprawiają sport regularnie i bardzo aktywnie, co z kolei wymaga dbałości o wydolność organizmu i może wiązać się z kontuzjami. Oferta ENEL-SPORT odpowiada na potrzeby obu tych grup. Pomagamy zarówno skorygować nieprawidłowości postawy i poprawić kondycję, jak i osiągać jeszcze lepsze wyniki sportowe.

– Z ENEL-MED S.A. współpracujemy już od dwóch lat i śmiało możemy powiedzieć, że na tym partnerze w biznesie medycznym możemy zawsze polegać. Wynika to z pełnego zaufania do lekarzy pracujących w klinice ENEL-SPORT, a także faktu, że korzystają oni z nowoczesnego sprzętu na światowym poziomie. Dzięki temu mamy możliwość diagnostyki i rehabilitacji, z jakiej korzystają najlepsze kluby sportowe na świecie. Cieszymy się, że teraz pod taką opieką będą również najmłodsi sportowcy, ponieważ zależy nam, aby stale podnosić standardy polskiego sportu, nie tylko naszego klubu – mówi Bogusław Leśnodorski, prezes klubu Legia Warszawa.

– Nasi młodzi pasjonaci sportu już od najmłodszych lat wiedzą, że aktywność fizyczna stanowi nierozłączną część ich planu tygodnia i z zaangażowaniem oddają się treningom. Teraz możemy zaproponować im opiekę najlepszych specjalistów wspierających prawdziwe sportowe sławy, co jest dla nas ogromną dumą, a dla naszych młodych sportowców dodatkową motywacją do osiągania coraz lepszych wyników – mówi Jerzy Hertel, prezes Klubu Tenisowego Legia Warszawa. – Często obawą rodziców przed przyprowadzeniem dziecka na zajęcia sportowe jest lęk przed potencjalnymi kontuzjami. Dzięki specjalistom z ENEL-SPORT wiemy, że dzieci są pod najlepszą opieką, zarówno na etapie przygotowania do aktywności, jak również w razie ewentualnych kontuzji czy komplikacji zdrowotnych.

Centrum Treningu Personalnego

ENEL-SPORT na ul. Myśliwieckiej oferuje również nowoczesne Centrum Treningu Personalnego, gdzie znani i cenieni trenerzy personalni będą czuwać nad odbudową sylwetki.

Do dyspozycji klientów została oddana strefa treningu personalnego o powierzchni 100 m, wyposażona w najwyższej klasy sprzęt, np.:

 • podest ciężarowy,
 • obciążenia olimpijskie,
 • bieżnie,
 • cykloergometry,
 • piłki bosu,
 • liny TRX,
 • sprzęt do treningu funkcjonalnego.

Kolejną ważną częścią nowej placówki ENEL-SPORT jest Centrum Odnowy Biologicznej – wyjątkowe miejsce, w którym można się zrelaksować i zregenerować organizm po każdym treningu. Znajduje się tam strefa z saunami, łaźnią turecką i błotną, jacuzzi i gabinetem masażu. To także jedyne miejsce w Warszawie, gdzie można się poddać oryginalnemu rytuałowi Hammam.

ENEL-SPORT idealnie wpisuje się w realizację strategii spółki na lata 2014–2016, zgodnie z którą ENEL-MED zapowiedział rozwijanie nowych obszarów działalności, w tym medycyny sportowej. Jest to już druga placówka sportowa otwarta w przeciągu kilku miesięcy, a planowany zwrot z inwestycji wyniesie ok. 2 lat.

Innowacyjny sprzęt w ENEL-SPORT

 • PLATFORMA ZEBRIS FDM – platforma do komputerowej analizy chodu i jego poszczególnych faz. Pozwala na dynamiczny pomiar obciążenia w trakcie chodu oraz pomiar w pozycjach statycznych, np.: na stojąco. Za jej pomocą można również przeprowadzać́ pomiar, który pokaże, jaki wpływ na chód czy postawę̨ ma obuwie. Umożliwia także ocenę równowagi i nacisku stóp na podłoże.
 • SYSTEM ZEBRIS CMS10 – zestaw do badania i analizy postawy ciała, a także geometrii i zakresu ruchu kręgosłupa. W badaniu jest wykorzystywany ultradźwiękowy wskaźnik punktowy, który umożliwia śledzenie i rejestrowanie ruchu określonych punktów anatomicznych. Pozwala na badanie zakresu ruchu i kształtu krzywizn segmentów kręgosłupa podczas wykonywania określonych testów (np. Schobera lub Otta), jak również na ocenę sylwetki w pozycji statycznej.
 • NORAXON MYOVIDEO – system do analizy ruchu 2D z wykorzystaniem obrazu wideo z jednej lub dwóch kamer. Umożliwia m.in. analizę postawy i chodu, a także ocenę ruchu w sporcie. Zastosowana intuicyjna analiza wideo i narzędzia do przetwarzania danych pozwalają na dokładną i wizualnie atrakcyjną analizę porównawczą.
 • SMARTSPEED – to pierwszy na świecie system do treningu reaktywnego, klasycznego i testowania. Bezprzewodowe bramki są umieszczane w terenie, na boisku lub lodowisku i są kontrolowane przez urządzenie mieszczące się w dłoni. Ich zastosowanie ogranicza jedynie wyobraźnia – można je wykorzystywać zarówno do prostych pomiarów czasu sportowca, jak zaawansowanych treningów taktycznych całej drużyny. Ten zaawansowany system fotokomórek przeznaczony do oceny, treningu i badań szybkości oraz reakcji zawodników pomaga poprawić koordynację, szybkość i zwinność.

ENEL-SPORT Myśliwiecka

Warszawa, ul. Myśliwiecka 4a (korty tenisowe Legii Warszawa)

Galeria