Umów wizytę telefonicznie

enel-sport – Klinika Medycyny Sportowej na światowym poziomie

Autor: Redakcja enel-sport
Data publikacji: 19.11.2015

Już 23 listopada 2015 roku spółka ENEL-MED S.A. we współpracy z Legią Warszawa otwierają ENEL-SPORT – najnowocześniejszą klinikę ortopedyczno-rehabilitacyjną w Polsce i jedną z najlepiej wyposażonych placówek medycyny sportowej w Europie. To nowa marka w portfolio grupy ENEL-MED – partnera medycznego stołecznego Klubu Legia Warszawa.

Podpisując umowę z kliniką, Legia Warszawa wzorem największych klubów w Europie zdecydowała, aby opiekę medyczną nad wszystkimi zawodnikami powierzyć jednej wyspecjalizowanej placówce.

Klinika ENEL-SPORT  zlokalizowana jest właśnie w koronie stadionu Legii, przy ul. Łazienkowskiej 3. Wraz ze Szpitalem Centrum ENEL-MED w Warszawie przy al. Solidarności 128 będzie świadczyć kompleksowe usługi medyczne z zakresu diagnostyki, rehabilitacji, leczenia operacyjnego i nieoperacyjnego urazów sportowych oraz schorzeń ortopedycznych. Szpital wyróżnia się dużym doświadczeniem w zakresie przeprowadzania nowoczesnych zabiegów ortopedycznych i neurochirurgicznych.

– Sukces ENEL-SPORT chcemy budować na połączeniu doświadczenia najlepszych lekarzy w kraju z topowym sprzętem, jakiego nie posiada jeszcze żadna inna placówka w Polsce. Chcemy, aby klinika wyróżniała się na rynku dzięki kompleksowym usługom: od diagnostyki, przez leczenie operacyjne, aż po rehabilitację. W klinice będziemy nie tylko leczyć urazy ortopedyczne, ale też wspierać osoby przygotowujące się do kolejnych sezonów czy prowadzić te, które dopiero pragną rozpocząć swoją przygodę ze sportem – wyjaśnia wiceprezes Centrum Medycznego ENEL-MED Jacek Rozwadowski.

Klub Legia Warszawa pod opieką specjalistów

W połowie 2014 roku Centrum Medyczne ENEL-MED oraz Legia Warszawa nawiązały współpracę. W ramach umowy zawodnicy klubu Legia Warszawa zostali objęci profesjonalną opieką medyczną przez ENEL-MED. Następnym krokiem było wspólne otwarcie kliniki ENEL-SPORT – na jej miejsce docelowe wybrano właśnie stadion Legii.  W klinice będą mogli leczyć się piłkarze Legii oraz inne osoby czynnie uprawiające sport, a także amatorzy.

Co ważne, z licznych zniżek w placówkach ENEL-MED będą mogli skorzystać kibice Legii, którzy posiadają karnety na mecze stołecznej drużyny na aktualny sezon (10% zniżki).

– Zrealizowaliśmy kolejny bardzo ważny cel w działalności Klubu, który był jednym z naszych priorytetów od samego początku. Już od dawna pomagaliśmy innym sportowcom, a teraz najlepsi specjaliści, którzy zostaną zatrudnieni w jednym miejscu, w klinice przy Łazienkowskiej 3, z pewnością przyczynią się do osiągnięcia przez naszych sportowców coraz większych sukcesów w kraju i na arenie międzynarodowej. Na otwarciu tej wyjątkowej placówki skorzystają nie tylko nasi piłkarze, przedstawiciele innych sekcji czy kibice, dla których został przygotowany specjalny system bonifikat, ale i cały polski sport. Chcemy pomagać zawodowcom oraz osobom amatorsko lub rekreacyjnie uprawiającym różne dyscypliny sportowe – mówi prezes Klubu Legia Warszawa Bogusław Leśnodorski.

Nowoczesna diagnostyka, rehabilitacja, trening

W ENEL-SPORT na pacjentów czekają m.in.: jedna z nielicznych w Polsce bieżnia antygrawitacyjna, bieżnie Woodway, rezonans magnetyczny 3T czy urządzenia Biodex służące do zaawansowanej diagnostyki i treningu. Lekarze, którzy tworzą zespół medyczny ENEL-SPORT, na co dzień pracują z najwyższej klasy sportowcami, dlatego mają dostęp do najnowszych badań i światowych rozwiązań. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że oferta kliniki jest skierowana wyłącznie do osób uprawiających sport.

– W naszej klinice stawiamy nie tylko na specjalistyczną diagnostykę, rehabilitację czy medycynę sportową. Naszym pacjentom proponujemy dużo więcej – m.in. konsultacje internistyczne, kardiologiczne, dietetyczne czy alergologiczne. Chcielibyśmy, by pacjenci przychodzili do nas wcześniej, by dobrze zaplanować trening czy wybrać odpowiedni dla siebie sport, a nie dopiero wtedy, kiedy już przydarzyła się im kontuzja. Zawsze powtarzam pacjentom, że najważniejsza jest profilaktyka. Dzięki niej oszczędza się nie tylko czas i pieniądze, ale przede wszystkim zdrowie – tłumaczy dr Jacek Jaroszewski, kierownik medyczny ENEL-SPORT oraz lekarz reprezentacji Polski w piłce nożnej i zespołu Legii Warszawa.

Medycyna sportowa w ENEL-SPORT – perspektywy

Pierwsza placówka ENEL-SPORT będzie przyjmować pacjentów już od 23 listopada. Jednak jeszcze w tym roku, w ramach współpracy z klubem, zostanie uruchomiony kolejny tego typu oddział – tym razem dedykowany głównie dzieciom.

Co oczywiste, druga placówka ENEL-SPORT powstanie również na terenie kompleksu Legii, od strony Myśliwieckiej. Zakres jej usług będzie koncentrować się przede wszystkim na zdrowiu małych sportowców. W ofercie znajdą się również nowe usługi przeznaczone dla dorosłych pacjentów – zajęcia fitness, trening z trenerem indywidualnym, a także odnowa biologiczna ciała i spa. ENEL-MED planuje już uruchomienie trzeciego oddziału sygnowanego ENEL-SPORT w Poznaniu.

Nowa placówka to inwestycja, która kosztowała grupę ENEL-MED około 11 milionów złotych.