Umów wizytę telefonicznie

Biegaj z enel-sport i Marcinem Lewandowskim

Autor: Redakcja enel-sport
Data publikacji: 23.10.2020

„Poradnik Pozytywnego Biegacza” to nowa propozycja enel-sport dla wszystkich miłośników biegania. Razem z Marcinem Lewandowskim – brązowym medalistą mistrzostw świata na dystansie 1500 metrów oraz mistrzem Europy na dystansie 800 metrów – omówimy najważniejsze zagadnienia, dotyczące profilaktyki przeciwurazowej: rozgrzewki, technik biegania, roztrenowania, suplementacji i odżywiania czy diagnostyki, niezbędnej w momencie doznania urazu.

Co trzeci aktywny fizycznie Polak jest biegaczem. Z raportu Multisport Index wynika, że statystyczny biegacz to kobieta, w wieku od 25 do 49 lat, legitymująca się wyższym wykształceniem. Dla 16 % społeczeństwa bieganie to główna forma wysiłku fizycznego; ta grupa uważa się za miłośników tego sportu.

Bieganie, jak każdy sport, może jednak prowadzić do kontuzji. Dlatego we współpracy z jednym z najwybitniejszych polskich lekkoatletów – Marcinem Lewandowskim – przygotowaliśmy specjalny poradnik, jak minimalizować ryzyko doznania urazu.

W kilkunastu odcinkach brązowy medalista mistrzostw świata na dystansie 1500 metrów i mistrz Europy na dystansie 800 metrów, wraz ze specjalistami enel-sport, poruszą najważniejsze zagadnienia składające się na bezpiecznie bieganie. Odpowiedzą także na pytania naszych Pacjentów oraz wszystkich widzów.

W pierwszym odcinku Marcin Lewandowski, Przemysław Malinowski i Bartosz Sieradzki rozmawiają o roztrenowaniu po sezonie startowym.